امروز:
جمعه - 29 تير - 1403
ساعت :

عبدالرضا شاه غریب 

یک مربی فوتبال معتقد است: مشاوره های اشتباه به مدیریت باشگاه نفت آبادان، تیم را به چنین روزی رساند که هم نتیجه نگیرد و هم با تغییر سرمربی مواجه شود.

به گزارش حبیب خبر، "عبدالرضا شاه غریب" در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: آمار و ارقام نشان می دهد که صنعت نفت در نیم فصل اول شرایط و عملکرد خوبی نداشت و نتوانستند برای تیم برنامه ریزی خوبی داشته باشند. این مهم بیشتر به مدیریت باشگاه و کادرفنی بر می گردد که هر دو عملکرد ضعیفی را به نمایش گذاشتند.

 مدیریت باشگاه اگر می خواهد در نیم فصل دوم شرایط را بهتر کند حتما باید راهکارهای بهتری را اتخاذ کند و برای جذب سرمربی و بازیکن انتخاب های خوب داشته باشد.

* مدیریت باشگاه مشاوره‌های اشتباه می‌گیرد

وی با بیان این که مشاوره های اشتباه به مدیریت باشگاه نفت آبادان، تیم را به چنین روزی رساند که هم نتیجه نگیرد و هم با تغییر سرمربی مواجه شود، تاکید کرد: همچنین مدیریت باشگاه باید از گرفتن مشاوره توسط افراد قبلی خودداری کند زیرا راهکارهای خوبی را نتوانستند در نیم فصل اول برای موفقیت تیم اتخاذ کنند. امیدوارم مسئولان باشگاه به این مهم توجه داشته باشند که نفت در ادامه یک نیم فصل حیاتی را پیش رو دارد. پس باید تصمیمات منطقی تری گرفته شود و اگر مدیریت باشگاه راهکارهای نامناسب از مشاوران خود می گرفت، این مشاوران را کنار بگذارند و از افرادی کمک بگیرند که دلسوز تیم و مردم آبادان باشد.

* نفت آبادان در بحران به سر می‌برد

این مربی فوتبال عنوان کرد: نیم فصل دوم اصلا شوخی بردار نیست و مسئولان باشگاه باید آگاهانه‌تر و تیزبینانه‌تر قدم بردارند زیرا شرایط نفت عادی نیست و اکنون در بحران به سر می برند. این بحران حتی می تواند صنعت نفت را به ورطه سقوط بکشاند. در نیم فصل دوم جای اشتباه و آزمون و خطا وجود ندارد.

* نمی دانم چه اصراری به استفاده از فهد طالب درون دروازه نفت است

وی در واکنش به این سوال که خیلی از کارشناسان معتقدند که عبدالله ویسی از انتخاب بازیکنان عراقی ضربه خورد و این بازیکنان نتوانستند به انتظارات پاسخ دهند، گفت: متاسفانه بعد از چند هفته مشخص شد که این بازیکنان به درد صنعت نفت نمی خورند و نشان دادند در بازی های سخت نمی توانند شرایط حاکم بر بازی را تحمل کنند و مثمرثمر نیستند. اصلا نمی دانم چه اصراری به استفاده از فهد طالب درون دروازه نفت است.

شاه غریب ادامه داد: در مجموع آقای ویسی تیم را خوب نبست و دلیل اصلی آن را هم مدیریت کلان باشگاه می دانم که نظارت کافی بر انتخاب بازیکنان که ابزار اصلی تیم هستند، نداشت. مدیریت باشگاه باید از مشاوران و اتاق فکر قوی تری استفاده می کرد و در نیم فصل دوم اگر می خواهند به موفقیت برسند حتی اگر بخواهند بزرگترین مربی دنیا را هم جذب کنند حتما باید باشگاه دارای یک اتاق فکر قوی، دلسوز و علاقه مند به شهر آبادان باشد.

* انتخاب نویدکیا یا کمالوند اشتباه در اشتباه است

وی درباره گزینه های هدایت نفت آبادان نیز گفت: از فراز کمالوند نام برده می شود اما این مربی سابقه اش در نفت معلوم است و شرایط خوبی در زمان حضور او در آبادان در تیم ندیدیم و نمی شود مجددا آزمون و خطا کرد و او گزینه خوبی نیست.

 نویدکیا هم مربی دیگری است که از او یاد می شود، در حالی که محرم نویدکیا در سپاهان با آن ابزار و ساختار قوی و نیز بحث مالی بسیار قوی نتوانست نتیجه خوبی بگیرد. اگر قرار باشد یک مربی کم تجربه چون نویدکیا هدایت تیم را برعهده بگیرد نمی تواند موفق شود چون نفت به مربی نیاز دارد که بحران ها را رد کرده باشد و نویدکیا نمی تواند گزینه خوبی برای خروج از بحران فعلی باشد. به هر حال انتخاب نویدکیا یا کمالوند اشتباه در اشتباه است.

* خریدهای ابتدای فصل شتاب زده بود

این مربی فوتبال خاطر نشان کرد: نفت در نقل و انتقالات جایی برای جذب بازیکن ندارد و این خیلی سخت است. ضمن این که بازیکنان فعلی شرایطی روحی روانی خوبی ندارند.

در بازی با سپاهان و تراکتور دیدید که نفت به مربی نیاز دارد که بتواند آشفتگی که در بازیکنان به وجود آمده را از بین ببرد. متاسفانه خریدهای شتاب زده ابتدای فصل گریبانگیر صنعت نفت است.

گفتنی است: فولاد خوزستان در ۱۴ بازی ۲۰ گل خورده ۵ گل کاشته! استقلال خوزستان در ۱۵ بازی ۲۰ گل خورده و ۱۰ گل کاشته! صنعت نفت آبادان در ۱۵ بازی ۲۵ گل خورده و ۱۲ گل کاشته است.

حبیب خبر: هر  سه تیم لیگ های برتر خوزستان به ویژه نفت آبادان نه مهاجمان فرصت طلب و گل زن دارند و نه مدافعان مجرب، سرسخت، متعصب و با انگیزه برای جلوگیری از ورود مهاجمان تیم های مقابل به درون هجده قدم!

 بسیار دیده ایم که با ورود مهاجمان تیم های مقابل به نزدیکی دروازه تیم های خوزستانی، مدافعان تیم های ما یا در حال قدم زدن یا مات شدن نگاه می کنند که ببنند مهاجم حریف چه گلی می کارد یا این که مثل کودکان دنبال مهاجمان می دوند تا با زدن دست به آن ها بگویند تو گرگی! چرا که در مستطیل سبز یاد بازی گرگم به هوا می افتند تا فوتبال!

باور کنید اگر به جای حدف دو تیم ته جدول لیگ برتر، سه تیم حذف می شد، هر سه نماینده خوزستان به دسته یک فوتبال بار سفر می بستند و در سال آینده شش تیم در لیگ یک داشتیم و می توانستیم به عنوان استان برتر در فوتبال لیگ آزادگان، نام خوزستان را در کتاب گینس ثبت کنیم!

 باز جای شکرش باقی است که در سال آینده و در لیگ بر بیست و چهارم فقط یک تیم داریم و کمتر حرص و جوش دو تیم دیگرمان را می خوریم!

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید