امروز:
جمعه - 29 تير - 1403
ساعت :

 نگاه ما در خدمات رسانی به اصحاب رسانه جدی است

"ابراهیم افتخار" نگاه خانه مطبوعات را در خدمات رسانی به اصحاب رسانه جدی دانست و گفت: حسن نیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می تواند به این هدف انگیزه دوچندانی بدهد.

به گزارش یازدهم بهمن ۱۴۰۲ حبیب خبر، مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و بازرسان خانه مطبوعات خوزستان با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و معاون مطبوعاتی وی دیدار و گفت و گو کردند.

در ابتدای این دیدار رییس هیات مدیر خانه مطبوعات خوزستان باتقدیر و تشکر از مدیر و معاونان و مجموعه حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در برگزاری انتخابات شایسته خانه مطبوعات خوزستان گفت: نگاه خانه مطبوعات در خدمات رسانی به اصحاب رسانه جدی است و طبیعتا حسن نیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می تواند با این هدف انگیزه دوچندانی بدهد.

"ابراهیم افتخار" ادامه داد: نگاه ما در خانه مطبوعات به نوع فعالیت مان، صنفی است و اعتقاد داریم که خانه مطبوعات باید به دور از اتفاق ها و مسایل سیاسی حاشیه ای و شخصی به فکر فعالیت باشد، زیرا مسایل حاشیه ای و سیاسی شخصی یک آفت بزرگ برای پیشبرد اهداف خواهد بود.

* توجه به شان و اعتبار خانه مطبوعات

همچنین خزانه دار خانه مطبوعات خوزستان گفت: یکی از خواسته های ما از سایر دستگاه های استان توجه به شانیت و اعتبار خانه مطبوعات است، زیرا در چند سال اخیر متاسفانه کمترین میزان توجه به خانه مطبوعات به خصوص در دعوتی ها و نشست های خبری شده است.

"حسن فارسی زاده" این را هم گفت: سرپرستی روزنامه های استان با مشکلات عدیده ای هر ساله روبه رو هستند و به دلیل اتمام تاریخ اعتبار یک ساله آن ها، متاسفانه شرایط عضویت شان در خانه مطبوعات دچار مشکل می شود و می طلبد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این زمینه با توجه به شناختی که از اصحاب رسانه وجود دارد همکاری لازم را به عمل آورد.

* توجه ویژه به دستمزدهای پایین

دبیر خانه مطبوعات گفت: یکی از مشکلاتی که اصحاب رسانه درگیر آن هستند موضوع دستمزدهای پایین است که می طلبد به این موضوع توجه ویژه ای شود، زیرا شاهد آن هستیم بسیاری از اصحاب رسانه برای تامین نیازهای زندگی خود ۲تا ۳ فعالیت رسانه ای را از ساعات اولیه صبح تا ساعات پایانی شب داشته باشند.

"میثم فروغی نیا"، این را هم گفت که امیدواریم با برطرف شدن حواشی پیرامون خانه مطبوعات شاهد رشد فعالیت های رسانه ای در استان شویم.

* لزوم حضور خانه مطبوعات و اصحاب رسانه در نمایشگاه مطبوعات تهران

عضو هیات مدیره خانه مطبوعات خوزستان با اشاره به لزوم حضور موفق خانه مطبوعات و اصحاب رسانه در نمایشگاه مطبوعات تهران گفت: حضور اصحاب رسانه خوزستان در چنین رویدادهایی می تواند به بار علمی آنها در حوزه روزنامه داری و فعالیت های خبری کمک شایانی کند.

"الهام شیخ میری" به مسایل و مشکلات صفحه آراها در مطبوعات اشاره کرد و اینکه این بخش از فعالیت در روزنامه ها بدون جایگزین هستند و بدون مرخصی مجبور هستند در سخت ترین شرایط هم کارهای روزنامه را تا رسیدن به مرحله ارسال به چاپخانه به سرانجام برسانند.

* حضور خانه مطبوعات خوزستان در شورای اطلاع رسانی

همچنین دیگر عضو خانه مطبوعات خوزستان با تقدیر و تشکر از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل تحمل فشارها و سختی ها در برگزاری انتخابات خانه مطبوعات خوزستان گفت: خوش حالیم که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بررسی تمامی امور، صحت انتخابات انجام شد.

"افشار پرویزی بابادی" همچنین به مشکلات پیش روی سرپرستی های روزنامه های سراسری در استان، همچنین ارایه نشدن آگهی برخی دستگاه ها به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برای توزیع آن در روزنامه های استان، حضور پرقدرت در نمایشگاه مطبوعات تهران، توجه به پایگاه های خبری و کانکس برای اسکان توزیع کنندگان مطبوعات، برگزاری نمایشگاه های استانی و راه اندازی چاپخانه دوم روزنامه ها و حل مشکل آن و حضور خانه مطبوعات خوزستان در شورای اطلاع رسانی تاکید کرد.

* جایگاه و شان کمرنگ شده خبرنگاران در استان

همچنین "سمیه همت پور" بازرس خانه مطبوعات خوزستان گفت: برگزاری انتخابات این دوره خانه مطبوعات با مدیریت صحیح مجموعه ارشاد با حداقل چالش روبه رو بود و جای تقدیر دارد، اما یکی از نکاتی که باید به آن توجه شود، موضوع جایگاه و شان کمرنگ شده خبرنگاران در استان است که می طلبد با فرصتی که بدست آمده و مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان خود از بدنه مطبوعات است، این مشکل سریعا برطرف شود.

* درخواست های اصحاب رسانه

همچنین "میثم حلالی نصب" دیگر بازرس خانه مطبوعات خوزستان به لزوم توجه به خواسته های اصحاب رسانه پرداخت و گفت: از پایان انتخابات تاکنون پیام های زیادی درباره درخواست های اصحاب رسانه دریافت کرده که شامل: توجه به حل معضل اصحاب رسانه در عضویت صندوق هنر، راه اندازی دانشکده خبر، توجه به عضو نمودن اصحاب رسانه شاغل در شهرستان ها در خانه مطبوعات استان، توجه به نوع توزیع آگهی ها در میان هفته نامه ها و توجه به تبدیل وضعیت درخواست آنها به روزنامه، توجه به برگزاری جشنواره های مطبوعات موضوعی، توجه به ساخت یک ملک مجهز با نام خانه مطبوعات استان، توجه به بیمه تکمیلی و بیمه صندوق هنر و است.

* دعوت از افراد زبده و کاربلد در برنامه های خانه مطبوعات

مدیرعامل خانه مطبوعات خوزستان هم گفت: در مجموعه رسانه های استان افراد زبده و کاربلد فراوانی وجود دارد که می توانند در بسیاری از مجامع صاحب ایده و فکر باشند و می طلبد با دعوت از آنها در برنامه های مختلف، از آنان استفاده بیشتری صورت گیرد.

"فرشاد بهمن" ادامه داد: یکی از خواسته های ما توجه به جایگاه و شانیت رسانه ها در استان است که مطمئنا تمام تلاش خود را برای تقویت این مهم بکار خواهیم بست.

* خانه مطبوعات مورد تایید و حمایت وزارت فرهنگ است

در ادامه این نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: در مکتب ما یکی از سفارش ها توجه به ایام مختلف و به جای آوری این آداب با هدف اخلاق محوری و الگوگیری از ائمه اطهار است و اکنون در ماه مبارک رجب هستیم و می توانیم از صاحبان این ماه الگوگیری کنیم و اخلاق آنها را سرمنشاء زندگی خود قرار دهیم.

"مجید منادی" گفت: با توجه به اینکه خانه مطبوعات مورد تایید و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است می طلبد در آگاه سازی جامعه و اطلاع رسانی امورات فرهنگی و اجتماعی و مناسبت ها بیشترین فعالیت را داشته باشند، همچنین اینکه نگاه ما بر گفتمان ، وحدت و در کنار هم قرار گرفتن اندیشه ها و تبادل نظرها است، زیرا با این اقدام می توانیم به رفع مشکلات و توسعه فعالیت ها دست یابیم.

او در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به لزوم شفافیت در مسائل مالی و توزیع آگهی ها که محل تامین اقتصاد رسانه است گفت: یکی از شفاف ترین فعالیت های ما در زمینه مسائل اقتصادی رسانه، توزیع آگهی از طریق سامانه است که نحوه دسترسی آن برای همگان بسیار آسان است و این عملکرد به راحتی قابل رویت است.

منادی اضافه کرد: یکی از مهم ترین اهداف ما در اداره فرهنگ و ارشاد توجه به پرداخت تسهیلات به اصحاب رسانه از طریق صندوق هنر است، زیرا صندوق هنر بیش از ۳۰ نوع تسهیلات به اعضای خود پرداخت می کند که می توانیم از آن به نفع اصحاب رسانه و فرهنگ استان بهره مند شویم و برای این مهم نیاز به اطلاع رسانی بیشتر داریم.

او این را هم گفت که شان کمرنگ شده مطبوعات با اتحاد، هم پوشانی و همراهی تمامی اصحاب رسانه قابل بازیابی است و می توانیم با مقداری فعالیت در این زمینه به سرانجام مطلوبی برسیم، همچنین می توانیم با ظرفیت سازی و حضور در شورای اطلاع رسانی و شورای فرهنگی به این شانیت بیافزایم و می طلبد با حضور در برنامه های مهم استان و همچنین در پیش بودن دهه فجر و انتخابات مهم پیش رو و آگاه سازی مردم در خصوص نحوه انتخاب افراد اصلح به آینده و توسعه استان کمک نمائیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در پایان برای رفع مشکل اصحاب رسانه قول همکاری و حمایت از خانه مطبوعات استان داد.

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید