امروز:
جمعه - 29 تير - 1403
ساعت :

دانیاری: یک خط تولیدی پس از ۱۰ سال توقف راه اندازی می شود/ وزارت نفت قراردادهای EPCF و EPC را اصلاح كند

 وزارت نفت قراردادهای EPCF و EPC را اصلاح كند

مدیرعامل لوله سازی اهواز گفت: در سال "جهش تولید با مشارکت مردم" درپی راه اندازی یکی از خطوط تولید شرکت هستیم که ۱۰ سال متوقف شده است.

به گزارش حبیب خبر، "محمدرضا دانیاری" در دیدار با حجت‌الاسلام و المسلمین "سید ابوالحسن حسن زاده" نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری- که در شرکت لوله سازی اهواز انحام شد- با ارایه گزارشی از دستاورد‌های شرکت لوله سازی اهواز به ویژه در اجرای فرمان سال رهبری (جهش تولید با مشارکت مردم) خواستار استفاده از ظرفیت های نمایندگان خبرگان رهبری در توسعه متوازن خوزستان شد.

*یک خط تولیدی پس از ۱۰ سال توقف راه اندازی می شود

مدیرعامل شرکت لوله سازی اهواز گفت: در سال جهش تولید با مشارکت مردم به دنبال راه اندازی یکی از خطوط تولید شرکت هستیم که ۱۰ سال متوقف شده است.

 دانیاری بازگو کرد: پیگیر فعالیت یکی از خطوط پوشش کارخانه لوله سازی اهواز که ۱۰ سال متوقف بوده هستیم تا در سال جهش تولید با مشارکت مردم نسبت به راه اندازی آن از طریق جذب سرمایه گذار اقدام کنیم.

*امضای قرارداد ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار با شرکت نفت

مدیرعامل شرکت لوله سازی اهواز ادامه داد: همچنین در نمایشگاه بین المللی نفت با حضور وزیر نفت قراردادی به ارزش ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب منعقد کردیم که این پروژه در قالب تولید بار نخست و بر اساس تاکید مقام معظم رهبری در بحث استفاده از ظرفیت‌ دانش‌بنیان ها است.

دانیاری افق پیش روی شرکت لوله سازی اهواز را بسیار روشن دانست و گفت: مشی کاری ما براساس آنچه از شهید آیت الله رییسی آموخته‌ایم این است که تمرکز و توجه ها خود را معطوف به کارمان کنیم و به مسایل حاشیه ای ورود نمی کنیم.

او با اشاره به شرایط جهاد اقتصادی در کشور یادآور شد: هر شرکت تولیدی در کشور در شرایط فعلی مثل یک قرارگاه جهادی است و باید در این شرایط دشوار اقتصادی هدف خود را جهش تولید و ایجاد اشتغال قرار دهد. رویدادها بسیار خوبی در لوله سازی رقم خورده است و تلاش می کنیم تا بتوانیم در این شرایط موفق عمل کنیم.

* انتقاد از نحوه واگذاری قراردادهای وزارت نفت

مدیرعامل شرکت لوله سازی اهواز با انتقاد از نحوه واگذاری قراردادهای وزارت نفت به صورت EPCF و EPC توسط این وزارت خانه، گفت: باید بخش تامین کالا از پروژه‌هایی که وزارت نفت مناقصه می کند جدا و تولید کالا در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت بخش تولید مستقیما به شرکت‌های تولیدی مانند شرکت لوله سازی اهواز واگذار شود.

دانیاری افزود : این امر علاوه بر کاهش هزینه و زمان بهره برداری پروژه ها و کاهش عدم النفع تاخیر در گشایش پروژه ها نقش بسیاری در تقویت بنیه تولید کارخانه ها و افزایش اشتغال زایی و سود آوری آنها خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت لوله سازی اهواز گفت: در شیوه واگذاری مناقصات به شیوه EPC و EPCF به دلیل اینکه شرکت های تولید به موجب اساسنامه فاقد بخش های E وCوF  (مهندسی اجرا و سرمایه گذاری) هستند کار به شرکت های EPC کار واگذار می شود و شرکت های تولیدی معظم به عنوان پیمانکار دسته دوم این شرکت ها با سود بسیار کم و حتا بعضی مواقع با زیان مجبور به تولید می شوند.

*شیوه واگذاری قراردادهای وزارت نفت اصلاح شود

براساس منویات مقام معظم رهبری، اصلاح شیوه واگذاری قراردادهای وزارت نفت در سال جهش تولید با مشارکت مردم، نقش بسیاری در افزایش تولید، سودآوری و در نهایت افزایش اشتغال زایی کارخانه های تولیدی خواهد داشت.

همچنین در این دیدار، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش مهم شرکت لوله سازی اهواز در اقتصاد مقاومتی، تبیین دستاورد‌ها و حمایت از این مجموعه مهم تولیدی و صنعتی را یکی از وظایف منتخبان مردم خوزستان دانست و از زحمات مدیران و کارگران شرکت قدردانی کرد.

* از تولید کنندگان و واحدهای تولیدی حمایت می کنیم

حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده گفت: از تولید کنندگان و واحدهای تولیدی- که در این شرایط دشوار جنگ اقتصادی پای کار هستند- حمایت می کنیم.

او افزود: کارهای توسعه ای در خوزستان بسیار مهم است و ما نیز هر کاری در این زمینه بتوانیم برای توسعه استان انجام خواهیم داد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در پایان خاطرنشان کرد: باید پروژه های مهم و اساسی از سوی بخش های مختلف در استان تعریف شود تا بتوان اعتبارهایی را که برای استان در نظر گرفته می شود جذب و زمینه توسعه را فراهم کرد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید