امروز:
پنجشنبه - 24 خرداد - 1403
ساعت :

 معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، بر نقش حمایتی صنایع و بخش خصوصی از هنرمندان صنایع‌دستی استان تأکید کرد و گفت: این حمایت‌ها می‌تواند افق روشنی را پیش روی صنعتگران این عرصه نمایان سازد.

 به گزارش حبیب خبر، "شکرالله قاسمی" در گفت و گویی با روابط‌عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با تبریک هفته صنایع‌دستی، به نقش این هنر در رونق اقتصادی اشاره کرد و گفت: این صنعت با به‌کارگیری نیروی انسانی، به ویژه بانوان خانه‌دار، در ارتقای اقتصاد خانواده بسیار دارای اهمیت است.

 او حمایت از صنایع‌دستی و هنرمندان این عرصه را یکی از بارزترین جلوه‌های تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» دانست و خاطرنشان کرد: این حوزه درآمدزا، اشتغال‌آفرین و ارزآور است.

 قاسمی رویدادهایی مانند جشنواره ملی شکرستان را- که از سوی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی برگزار می‌شود- فرصتی مناسب برای رونق صنایع‌دستی خوزستان برشمرد و برگزاری آن را گامی در آشنایی هرچه بیشتر مردم با این هنر اصیل برشمرد.

نیشکر، رونق‌بخش صنایع‌دستی خوزستان است

از دیگر مزایای جشنواره ملی شکرستان، به گفته او، کشف بازارها و تقاضاهای جدید برای صنایع‌دستی استان، ایجاد نشاط در جامعه و تشویق صنعتگران و تولیدکنندگان این عرصه است.

او افزود: این‌گونه تعامل‌ها با جامعه پیرامونی، رویکرد و شناخت تقاضا و عرضه را افزایش می دهد.

جشنواره برداشت نیشکر به‌عنوان یکی از ۶۲ رویداد شاخص ملی در تقویم ملّی رویدادهای گردشگری ثبت شده است.

برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی با حضور صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی مناطق پیرامونی طرح‌های نیشکر یکی از رویدادهای جنبی این جشنواره است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید