امروز:
جمعه - 29 تير - 1403
ساعت :

پارک ملی کرخه ۱۶ ساعت در آتش سوخت

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از آتش‌سوزی بسیار گسترده در پارک ملی کرخه خبر داد.

به گزارش ۱۸ تیرماه ۱۴۰۳ حبیب خبر، "داود میرشکار" گفت: شوربختانه آتش‌سوزی بسیار گسترده‌ای در پارک ملی کرخه رخ داده است به گونه‌ای که در غرب و شرق رودخانه کرخه آتش‌سوزی وجود دارد.

او با اشاره به اینکه این آتش‌سوزی از حدود ساعت ۱۲ ظهر روز یکشنبه آغاز شد، افزود: با توجه به وزش شدید باد، آتش رو به گسترش بود که از فرمانداری، بخشداری و نیروهای مردمی برای مهار آتش به کمک ما آمدند.

میرشکار گفت: هماهنگی برای اعزام بالگرد آبپاش انجام شد اما با توجه به تاریکی هوا امکان استفاده از بالگرد وجود نداشت. در نهایت حدود ساعت ۴:۰۰ بامداد امروز (۱۸ تیرماه) آتش  مهار شد. اگر آتش مهار نمی‌شد بالگرد آب‌پاش امروز به محل حادثه اعزام می‌شد.

پارک ملی کرخه ۱۶ ساعت در آتش سوخت

او با اشاره به شرایط نامطلوب پارک ملی کرخه در زمان وقوع آتش‌سوزی، بیان کرد: از طریق ایجاد آتش‌بُر با استفاده از تجهیزات سنگین از گسترش آتش جلوگیری کردیم و در نهایت آتش مهار شد.

حبیب خبر: در چنین رویدادهای گسترده ای لازم است بالگردهای آب‌پاش در همان ابتدای کار برای خاموشی آتش اقدام کنند؛ پس از مرگ سهراب نوش داروی آب‌پاش را کجای دل های سوحته مان بریزیم؟!

انگار لازم است همراه تک تک آدم هایی که به پارک ها و جنگل ها در استان های کشور می روند یک فعال محیط زیستی  بفرستیم تا از پیش آمدن چنین رویدادهای جانسوزی جلوگیری شود!

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید