امروز:
جمعه - 29 تير - 1403
ساعت :

 پایتخت دفاع مقدس نیازمند نگاه آفتابی است

یک نویسنده و کارگردان هنرهای نمایشی گفت: دفاع مقدس نگاه مناسبتی نمی خواهد؛ نگاه آفتابی نیاز دارد که همیشه در جامعه بتابد.

به گزارش حبیب خبر، مصطفی بوعذار در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: خوزستان به عنوان پایتخت دفاع مقدس همچنان در حسرت نداشته‌هاست و در بعصی موارد هم مهجور مانده است. هنرمندان و فعالان فرهنگ و هنر دفاع مقدس از نبود یک کتابخانه جامع و تخصصی دفاع مقدس در مرکز استان گلایه دارند.

او خاطرنشان کرد: با وجود حجم بالایی از استعدادهای درخشان در عرصه فرهنگ و هنر دفاع مقدس و وجود پتانسیل عظیم هنرمندان، بسترهای مناسب برای شکوفایی استعدادها وجود ندارد و نویسندگان و پژوهشگران برای دسترسی به منابع جامع، فارغ از تحقیق‌های میدانی، از نبود یک کتابخانه تخصصی جامع کاملا رنج می‌برند.

این هنرمند تصریح کرد: مسوولان استان باید برای راه‌اندازی کتابخانه تخصصی کتاب دفاع مقدس در خوزستان کوشش کنند. در حالی که در استان‌های دیگر در بهترین منطقه شهر با مساحتی مناسب کتابخانه تخصصی دفاع مقدس در حال بهره‌برداری است.

بوعذار شهرک سینمایی دفاع مقدس را وعده سال‌های گذشته و به جا مانده‌ی مدیران و مسوولان خوزستان عنوان کرد و گفت: یکی از خواسته‌های عموم فیلمسازان و هنرمندان کشور راه‌اندازی شهرک سینمایی دفاع مقدس خوزستان است که از ضرورت‌های انکارناپذیر پایتخت دفاع‌ مقدس کشور است و باید مسوولان ارشد استان برای جانمایی و راه‌اندازی آن برنامه داشته باشند.

مدیر کانون تئاتر انقلاب و دفاع مقدس خوزستان گفت: در هفته دفاع مقدس انتظار می‌رفت درباره ۲۳۰۰ برنامه فرهنگی هنری اجرا شده گزارشی جامع و شفاف ارایه کنند.

این نویسنده افزود: در کنار نداشته‌های بسیار در حوزه فرهنگ و هنر دفاع مقدس خوزستان، نبود موزه دایمی یکی از مخاطرات و دغدغه دلسوزان فعال دفاع مقدس اهواز است.

او با اشاره به روند کُند تکمیل و راه‌اندازی باغ موزه دفاع مقدس خوزستان، خاطرنشان کرد: گزارشی از پیشرفت کار منتشر نشده است و دلایل عقب‌افتادگی و روزشمار راه‌اندازی باغ موزه دفاع مقدس خوزستان مشخص نیست.

این فعال فرهنگی و منتقد رویدادهای هنری بیان کرد: امروزه اگر دستگاه‌های فرهنگی سهم خود را در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تعیین کنند و به وظایف خود عمل کنند شاهد رونق فرهنگ و هنر دفاع مقدس خواهیم بود.

بوعذار یادآوری کرد: خوزستان ظرفیت بسیار عظیمی برای میزبانی یک رویداد شاخص ملی هنری و ادبی در حوزه دفاع مقدس دارد؛ لازم است مدیران فرهنگی خوزستان در این زمینه برنامه ریزی کنند.

مدیر انجمن تئاتر شاهد اهواز با بیان این‌که تقویت فرهنگ و هنر دفاع مقدس ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ایستادگی در جامعه است، گفت: دفاع مقدس نگاه مناسبتی نمی خواهد نگاه آفتابی نیاز دارد که همیشه در جامعه بتابد؛ بنابراین باید در طول سال شاهد اقدامات مثبت و جامع در زمینه کاهش کاستی‌ها و نارسایی‌ها در موضوع دفاع مقدس باشیم‌.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید