امروز:
جمعه - 29 تير - 1403
ساعت :

پسرم را بردار، ۱۰ امتیاز بگیر!

سرمربی پیشین تیم فوتبال فجرسپاسی شیراز از اتفاق هایی که در فصل ۹۹-۱۳۹۸ بر تیمش گذشت - همان سالی که مس رفسنجان به لیگ برتر آمد- صحبت کرد.

"داوود مهابادی" درباره پرونده اخیر فساد در فوتبال ایران که با پایان دوران فعالیت خداداد افشاریان و سهیل مهدی در فوتبال همراه بود، گفت: متأسفانه نمی‌توان این اتفاق ها را کتمان کرد و خیلی بد است که پای ارکان اجرایی فدراسیون به میان آمده است. در دهه‌های اخیر شاهد ورود افرادی هستیم که به‌نوعی «سرلیدر» هستند و اعضای باند خودشان را در تیم‌ها جابه جا می‌کنند.

وی ادامه داد: این افراد گاهی نتیجه می‌گیرند و پس از آن مشخص می‌شود این موفقیت، حاصل کارهای غیرفنی بوده است. برخی از این افراد، فوتبالیست یا فعالان حوزه رسانه بوده‌اند که ذهنیت مردم را نسبت به جامعه خبرنگاران خراب کرده‌اند. ورزش باید سالم‌ترین بخش جامعه باشد. متأسفانه اتفاق های زیادی افتاده که کسی به آن رسیدگی نکرد و از کنترل ما خارج شد.

سرمربی فجرسپاسی در فصل 99-1398 در پاسخ به این پرسش که آیا در این فصل (همان سالی که مس رفسنجان به لیگ برتر صعود کرد)، به بازیکنان تیمش پیشنهاد تبانی داده شد یا خیر، گفت: دو یا سه بازیکن فجر گفتند که با آنها تماس برقرار و پیشنهاد تبانی داده شده است که خودشان این مساله را به اطلاع من رساندند.

مهابادی درباره شرایط فجرسپاسی در فصلی که این زمزمه‌ها درباره آن مطرح شده، به تسنیم گفت: در نیم‌فصل اول صدرنشین بودیم، اما ناگهان دیدیم برخی بازیکنان پای خودشان را گرفته‌اند و سربازی بعضی از آنها تمام شد. اینها اتفاق های غیرطبیعی بود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا بازی نکردن این بازیکنان را می‌توان به پیشنهادهای آنها ارتباط داد یا خیر، خاطرنشان کرد: بعید نیست، اما کسی را متهم نمی‌کنم. نمی‌خواهم اتفاق های آن سال را موشکافی کنم، اما همان سال بود که بازیکنان یک تیم، مقابل یک تیم در بازی‌های رفت و برگشت اعتصاب کردند یا مقابل تیمی دیگر اصلاً بازی نکردند.

مربی فوتبال ایران در پاسخ به این پرسش که آیا از سوی داوران با پیشنهادی برای پرداخت پول و تغییر نتیجه مواجه شده یا خیر، گفت: چند سال پیش یک داور به من گفت: اگر پسرم را به‌عنوان یکی از بازیکنان زیر 23 سال تیم خودت برداری، 10 امتیاز تیم شما را تضمین می‌کنم! من هم بلافاصله این بازیکن را کنار گذاشتم.

منبع: تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید