امروز:
پنجشنبه - 4 مرداد - 1403
ساعت :

مرا به خیر تو امید هست!

 باز هم هوای اهواز و چند شهر دیگر خوزستان قرمز یا ناسالم شد و گرمای این کلان روستا از ۵۰ درجه هم گذشت و البته نه آب از آب تکان خورد نه صدایی از خوزستانی خونگرم بلند شد که دست کم کارگزاران بدانند باید پاسخ سپاسگزاری آن ها را بدهند یا گله و شکایت شان را!

 و اما بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، بیشینه دمای هوا در ۹ شهر در استان‌های بوشهر، خوزستان و فارس در شبانه روز گذشته به ۵۰ درجه و بیشتر از آن رسید.

 یعنی اینکه در فارس یک شهر در بوشهر سه شهر و در خوزستان پنج شهر خورشیدباران شدند!  

 یعنی این که بهترین آب و هوای کشور در خوزستان است و هر روز هم بهتر(!) از دیروز می شود و البته تا کنون بیشتر کارگزاران در کشور، برای این استان زرخیز- که زر آن از خوزستان خارج می شود و خیز آن برای خوزستانی ها می ماند- فکرهای بکری کرده اند ولی هنوز مردم را سورپرایز یا شگفت زده نکرده اند. شاید هم گذاشته باشند برای وقت گل نی!

 از سوی دیگر نامزدهای کنونی ریاست جمهوری- که در وعده ها و شعارهای شان فیل را فنجان می کنند و فنجان را فیل و سپس آن را به هوا می فرستند- درباره آب و هوای خوزستان آنقدر سخن گفته اند که مردم را در این آب و هوای بسیارسالم و پاک(!) خجالت زده کرده اند؛ چرا که سخنان شان همچون آفتاب هستی بخش بهاری، دل مردم را برای ادامه زندگی گرم و معطر و مطهر کرده است!!

البته این را هم باید گفت که هوای بالای پنجاه درجه نتوانسته دل بهاری خوزستانی ها را پاییزی کند ولی شعارها و وعده های این نامزدها- که در اصل سنگ های زمردی بسیار بزرگ هستند- می تواند دل آن ها را گرم تر و بهاری تر وکلن گلستانی کند!

 امیدواریم شعارها و وعده های این عزیزان- که عمری است در حال خدمتگزاری هستند اما گویا در حوزه ریاست جمهوری بهتر و بیشتر می توانند خدمت کنند- بسیار زیاد نباشد که خوشی زیر دل مان بزند.

ای بابا! ما که در حال تعریف و تمجید از عزیزان مان بودیم؛ چه طور شد که اندیشه مان پرواز کرد؟!

این بیت شعر از حکایت شماره ۱۰ گلستان از حضرت سعدی شیرازی چه گونه آمد و غافلگیرمان کرد و چراغ نگاه بهاری مان را بست": امیدوار بوَد آدمى به خیر کسان/ مرا به خیر ِتو امید نیست، شر مرسان"

* پوست کنده اهوازی/سوم تیرماه ۱۴۰۳

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید