امروز:
پنجشنبه - 24 خرداد - 1403
ساعت :

حسین فرکی

 پیشکسوت فوتبال کشور گفت: «لیگ بیست و سوم از تمام ادوار لیگ بیشتر حاشیه داشت."

 به گزارش حبیب خبر، "حسین فرکی"، مربی پیشین تیم‌ملی در گفت‌وگو با ایسنا درباره کیفیت فصل بیست و سوم لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: لیگ امسال فراز و نشیب زیادی داشت و تنها حسنش این بود که در نیم فصل دوم حساسیت زیادی ایجاد کرد.

 او در پاسخ به این سوال که آیا پرسپولیس بر اساس شایستگی قهرمان لیگ برتر شد؟ عنوان کرد: اواسط نیم فصل دوم به این موضوع اشاره کردم که هر کدام از تیم‌های تراکتور، سپاهان، پرسپولیس و استقلال شانس قهرمانی دارند. در این مسیر ۲ تیم سپاهان و تراکتور عقب افتادند. پرسپولیس و استقلال از اواسط لیگ و کمی عقب‌تر هم قابل پیش بینی بود که شانس قهرمانی را دارند.

 پرسپولیس قهرمان شد چون از فرصتش خوب استفاده کرد و دیگری نایب قهرمان شد چون نتوانست خوب استفاده کند. به همین دلیل مسائل حاشیه‌ای زیادی ایجاد شد.

 فرکی با اشاره به حواشی ایجاد شده در مورد قهرمان لیگ برتر تصریح کرد: این حاشیه‌ها قسمت منفی لیگ بیست و سوم بود. بیشتر از همه دوره‌ها، لیگ بیست و سوم حاشیه داشت. اتفاقاتی که خوشایند خیلی‌ها از جمله من نبود.

من لیگ را دنبال می‌کردم؛ خیلی بد و خارج از بحث فرهنگی بود و همه بخش‌های لیگ را شامل می‌شد. حالا یک بخش بیشتر درگیر حاشیه بود و بخش دیگر کمتر. اگر چیز دیگری هم به آن اشاره می‌شود به نظرم کمی بی انصافی است.

او درباره اشتباهات داوری هم گفت: اشتباهات داوری تکراری است. هر وقت اشتباهات به نفع‌شان بود سکوت کردند و برعکس این مورد اعتراض کردند. فکر می‌کنم اعتراضات به داوری فرار رو به جلو است و اشتباهات داوری اولین نقطه در دسترس است.

 بارها گفته‌ام که امیدوارم در بخش داوری عمدی وجود نداشته باشد اما اگر عمدی باشد عمق فاجعه است. در هر صورت همیشه به داوران فوتبال کشور احترام گذاشته‌ام. داوران قشر زحمتکشی هستند و قضاوت یکی از سخت‌ترین کارهای ممکن است. ان‌شاءالله در این بخش آسیب نبینند.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: اگر فقط اشتباهات داوری را دلیل ناکامی خودمان بدانیم یا برخی موفقیت را به همین اشتباه داوری خلاصه کنند، قضاوت درستی نیست. شاید اشکالات و اشتباهات زیادی در خیلی از بخش‌ها وجود داشته باشد به ویژه در بخش اجرایی فوتبال یعنی مدیریت باشگاه، کادر فنی و بازیکنان.

در واقع اینها سه نکته اصلی در کنار داوری هستند. ما اگر بخواهیم به آن سه مورد بی توجه باشیم و فقط بگوییم اینجا داور اشتباه کرد و ما قهرمان شدیم یا نشدیم، این دور از انصاف است. باید قبول کنیم که آن سه بخش دیگر (مدیریت، کادر فنی و بازیکنان) اشتباهاتی داشتند.

فرکی در پاسخ به این سوال که آیا بازیکن پدیده خاصی در فصل بیست و سوم لیگ برتر مشاهده کرده است؟ گفت: حقیقت ماجرا نه! من چیزی ندیدم. لیگی که در آن پدیده نباشد نشانگر عملکرد ضعیف است. مثل گذشته شاهد پدیده‌ها در لیگ نیستیم. اگر هم بخواهیم نام یکی، دو بازیکن را برای کل لیگ بگوییم اصلاً آدم خجالت می‌کشد.

ما ۱۶ تیم لیگ برتری داریم و ۱۷ تیم دسته اولی اما در آنها ممکن است ۲ پدیده به چشم بیاید که آن هم تازه صد درصد نیست. مثل گذشته نیست که پدیده کاملاً مشهود باشد. آنقدر پدیده‌ها خوب باشند که ما بگوییم امسال ۱۰ پدیده در لیگ دیدیم. در مقایسه با این تعداد تیم لیگ برتری و لیگ یکی، من چیزی ندیدم.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید